Tajemnice Manhattanu-tło
Tajemnice Manhattanu-plakat

Tajemnice Manhattanu

Reżyseria: Brian Decubellis
Scenariusz: Brian Decubellis
Obsada: Adrien Brody, Yvonne Strahowski, Campbell Scott, Jennifer Beals
Gatunek: kryminał
Rok produkcji: 2016
Data premiery:15-07-2016

Zobacz na kulturalnysklep.pl Już na DVD

Opis

Nowy Jork. Porter Wren, felietonista poczytnego tabloidu, sprzedaje czytelnikom skandale, morderstwa i śmierć. Jest kronikarzem koszmaru w mieście, w którym każdy wierzy, że spełni się jego amerykański sen. Są jednak historie, których Wren nigdy nie opisze swoim czytelnikom – te, w których sam bierze udział. Jak historia odnalezionych w budynku przeznaczonym do wyburzenia zwłok genialnego reżysera. Gdy młoda wdowa powierza Wrenowi klucz do tajnego wideoarchiwum męża, dziennikarz nie przypuszcza, ze właśnie stał się bohaterem jednego ze swoich sensacyjnych felietonów. Zawartość taśm zaprowadzi go bowiem w samo serce medialnego imperium, którego sam jest częścią.

„Tajemnice Manhattanu” to stylowy, czarny kryminał w duchu powieści Raymonda Chandlera. Pesymistyczna relacja z rozpadu Ameryki, w której nie ma już ostatnich sprawiedliwych — są tylko mordercy i ich wspólnicy.

Na podstawie powieści Colina Harrisona.

Wideo

t

Galeria

Tajemnice ManhattanuTajemnice ManhattanuTajemnice ManhattanuTajemnice ManhattanuTajemnice ManhattanuTajemnice ManhattanuTajemnice Manhattanu