Zobacz teledysk promujący film DISCO POLO

Zobacz teledysk promujący film DISCO POLO

DISCO POLO, jedna z najbardziej oryginalnych polskich produkcji, trafia właśnie do kin! Z tej okazji prezentujemy teledysk z tego filmu. Przebój z repertuaru zespołu Akcent wykonał Dawid Ogrodnik!

W rytm tego hitu bawiła się cała Polska! „Pragnienie miłości” to jeden z najsłynniejszych szlagierów wykonywanych oryginalnie przez Zenona Martyniuka, a przebój do dziś stanowi żelazny punkt programu każdej szanującej się dyskoteki!

Jednak te same słowa, w przewrotnej interpretacji Dawida Ogrodnika, nabierają zupełnie nowego wyrazu. Utwór, obok kilkunastu innych przebojów, znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu DISCO POLO. Stał się też kanwą teledysku promującego film. W klipie pojawia się plejada aktorskich znakomitości. Dawidowi Ogrodnikowi towarzyszą m.in. Tomasz Kot, Joanna Kulig, Piotr Głowacki, Aleksandra Hamkało, Janusz Chabior, Iwona Bielska i inni.

Na ścieżce dźwiękowej filmu DISCO POLO znalazło się kilkanaście piosenek – prawdziwych evergreenów gatunku. Wplecione w fabułę, stanowią zaskakujący, często zabawny komentarz do wydarzeń rozgrywających się na ekranie. Co nie bez znaczenia – wszystkie zostały nagrane i zaśpiewane przez aktorów biorących udział w produkcji. Dawid Ogrodnik i Piotr Głowacki wcielili się w role członków zespołu o nazwie LASER. Postać lidera zespołu Atomic odegrał Rafał Maćkowiak. Joanna Kulig wystąpiła (i zaśpiewała) jako diwa muzyki disco polo, Gensonina. W filmie pojawiają się również prawdziwe gwiazdy disco polo – Tomasz Niecik, Robert Klatt oraz Radosław Liszewski z zespołu Weekend.

DISCO POLO to szalona, pełna zwrotów akcji opowieść osadzona w latach dziewięćdziesiątych, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia „od zera do Rockefellera”. Tomek i Rudy  – chłopaki z prowincji – napędzani pasją oraz marzeniami, żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów.

Przejdź do filmu

Aktualności

Padł ostatni klaps na planie nowego filmu Filipa Bajona

Padł ostatni klaps na planie nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner"

Zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner". Tytuł, któreg…