Zagadkowa mapa, poszukiwanie skarbu, zasadzki i podstępy, czyli "Tarapaty"! Pierwszy zwiastun

Zagadkowa mapa, poszukiwanie skarbu, zasadzki i podstępy, czyli

Poszukiwanie skarbów, przechytrzenie szajki złodziei, zagadka, która czeka na rozwiązanie? Wiosna pachnie przygodą, z tej okazji prezentujemy pierwszy zwiastun "Tarapatów" w reżyserii Marty Karwowskiej. Premiera filmu ? już we wrześniu 2017. Na ekranie debiutują w rolach głównych: Hanna Hryniewicka (Julka) i Jakuba Janota-Bzowski (Olek). W filmie grają także: Piotr Głowacki, Roma Gąsiorowska, Joanna Szczepkowska, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Krzysztof Stroiński.

Zwiastun filmu: https://youtu.be/YLLgfmzDy4A

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

W rolach głównych – Julki i Olka – wystąpili debiutujący na dużym ekranie Hanna Hryniewicka i Jakub Janota-Bzowski. Nieodłącznym towarzyszem Olka jest  pies Pulpet.

– Cenię Julkę za jej odwagę i za to, że potrafiła sprzeciwić się dorosłym, gdyż wierzyła, że ma rację. – mówiła o swojej 12-letniej  postaci Hania Hryniewiecka.

Kuba Janota-Bzowski, grający jej filmowego przyjaciela Olka, dodawał: – Lubię sceny, w których czasem jest niebezpiecznie, np. ze spadaniem albo z rozpalaniem różnych rzeczy.

Marta Karwowska, reżyserka filmu, podkreślała: – Chciałabym, żeby dzieci oglądając "Tarapaty" wyśmienicie się bawiły, śmiały i czasem bały. Chcę je zaprosić do tego świata, wpuścić tam na równych prawach i pozwolić przeżyć przygodę razem z Julką i Olkiem.

Dorosłych, którzy pomagają głównym bohaterom lub zastawiają na nich kolejne pułapki zagrali m.in  Joanna SzczepkowskaKrzysztof StroińskiRoma GąsiorowskaMaria MajJadwiga Jankowska-Cieślak i Piotr Głowacki.

Na "Tarapaty" do kin w całej Polsce zapraszamy we wrześniu. A już teraz dostępna jest strona filmu:

www.facebook.com/tarapatyfilm

 

Archiwum Marzec 2017

Zagadkowa mapa, poszukiwanie skarbu, zasadzki i podstępy, czyli

Zagadkowa mapa, poszukiwanie skarbu, zasadzki i podstępy, czyli "Tarapaty"! Pierwszy zwiastun

Poszukiwanie skarbów, przechytrzenie szajki złodziei, zagadka, która czeka na ro…

Orły 2017: dwie aktorskie nagrody dla

Orły 2017: dwie aktorskie nagrody dla "Jestem mordercą"

Agata Kulesza i Arkadiusz Jakubik zostali nagrodzeni Orłami 2017 za najlepsze ro…