"Twój Vincent" z Nagrodą Publiczności na prestiżowym festiwalu w Annecy!

"Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana otrzymał Nagrodę Publiczności prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. "Urzekający i zapierający dech" ? pisały media po premierze filmu. Tę wyjątkową produkcję będziemy mogli zobaczyć w polskich kinach w październiku.

65 tysięcy ręcznie malowanych klatek, ponad 120 malarzy z całego świata, przenoszących na płótna sceny aktorskie. Stworzenie sekundy filmu "Twój Vincent" zajmowało malarzom nawet tydzień pracy. Efekt jest olśniewający – światowa premiera filmu na festiwalu w Annecy została przyjęta kilkunastominutową owacją na stojąco.

 

"Ogromny wysiłek, jaki Kobiela i Welchman włożyli w to, by najbardziej znane płótna artysty przemienić w sceny animowane, robi imponujące wrażenie" – czytamy w The Hollywood Reporter. Z kolei Variety pisze o "jedynym w swoim rodzaju filmie biograficznym o Vincencie van Goghu", który "oślepia tytanicznym wysiłkiem włożonym w produkcję". 

 

"Twój Vincent" ("Loving Vincent"), ten niezwykły i unikalny projekt, wyprodukowały polska firma BreakThru Films oraz brytyjska Trademark Films. Dorota Kobiela i Hugh Welchman napisali scenariusz i wyreżyserowali film.

Całość materiału kręcona była najpierw jako film aktorski z wykorzystaniem scenografii i green boxa, m.in. w studio Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) we Wrocławiu. W obsadzie znaleźli się aktorzy znani z produkcji międzynarodowych, jak Saoirse Ronan ("Brooklyn", "Pokuta"), Douglas Booth ("Jupiter: Intronizacja", "Noe, wybrany przez Boga"), czy Aidan Turner ("Hobbit", "Poldark"). Rolę Vincenta van Gogha zagrał polski aktor teatralny Robert Gulaczyk – była to jego pierwsza rola filmowa i jednocześnie pierwsza rola w języku angielskim.

Dopiero po zmontowaniu materiału filmowego, przeszkoleni uprzednio malarze przenosili obraz klatka po klatce na płótna w studiach zlokalizowanych w Polsce i Grecji. Każde płótno było fotografowane, a następnie animowane.

"Twój Vincent" to film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci. Czy naprawdę popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni, od ostatniego listu artysty, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

Od śmierci Vincenta Van Gogha minęło ponad 120 lat, jednak jego historia wciąż wzbudza ciekawość, rodzi wątpliwości i kontrowersje. Twórcy "Twojego Vincenta" opowiadają ostatnie dni życia malarza uniwersalnym językiem – poprzez jego obrazy.

Film budzi ogromne zainteresowanie na całym świecie - został zaproszony na liczne festiwale i sprzedany do dystrybucji w kilkudziesięciu krajach. W Polsce zobaczymy go w kinach w październiku.

 

Strona: LovingVincent.com

Facebook: Facebook.com/lovingvincentmovie

Twitter: Twitter.com/LovingVincent

Instagram: Instagram.com/lovingvincentmovie

Tumblr: LovingVincentMovie.tumblr.com

 

Aktualności

Legendy Polskie Allegro - będzie fabuła!-miniatura

Legendy Polskie Allegro - będzie fabuła!

Na tę wiadomość czekali fani cyklu Legendy Polskie i twórczości Tomka Bagińskieg…

Z Cannes do Wrocławia -

Z Cannes do Wrocławia - "Jeszcze dzień życia" po raz pierwszy w Polsce podczas 18. MFF Nowe Horyzonty!

"Jeszcze dzień życia" (Another Day Of Life) Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente …

Pierwszy teaser i plakat Andrzeja Pągowskiego do nowego filmu Filipa Bajona

Pierwszy teaser i plakat Andrzeja Pągowskiego do nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner"!

W Warszawie odbyła się konferencja prasowa nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyne…