"Twój Vincent" z Europejską Nagrodą Filmową i nominacją do Złotego Globa

"Twój Vincent" otrzymał Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Animowanego. Jubileuszowa, 30. gala nagród Akademii, odbyła się 9 grudnia w Berlinie. Film Doroty Kobieli i Hugh Welchmana został nominowany do Złotych Globów w kategorii "film animowany". To pierwsza w historii nominacja dla rodzimej animacji. Zwycięzców poznamy 7 stycznia, podczas uroczystej 75. gali rozdania nagród.

Zaledwie kilka dni przed ceremonią w Berlinie zostały ogłoszone nominacje do nagród Annie, najważniejszych wyróżnień dla filmów i produkcji animowanych za oceanem. "Twój Vincent" ma szansę na 3 nagrody: najlepsza niezależna animacja, scenariusz i muzyka. Natomiast już 23 stycznia poznamy skróconą listę filmów nominowanych do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej – "Twój Vincent" jest wymieniany jako jeden z faworytów oscarowego wyścigu.

"Twój Vincent" jest już najlepiej zarabiającym filmem w historii polskiej kinematografii.  Jak podaje międzynarodowy dystrybutor Cinema Management Group film zarobił na całym świecie już ponad 20 milionów dolarów, najlepsze wyniki osiągając w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (5,7 mln dol.), Chinach (2,7 mln dol.) oraz Korei Południowej (2,1 mln dol.). Tym samym pobił dotychczasowy rekord sprzedaży dla polskiej produkcji należący do "Idy" (15,3 mln dol.).

 

Archiwum Grudzień 2017

"Twój Vincent" z Europejską Nagrodą Filmową i nominacją do Złotego Globa

"Twój Vincent" otrzymał Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszego Pełnometrażow…

"Twój Vincent" na Święto Kina - lista pokazów

Święto Kina to ogólnopolska akcja społeczna promująca polską kinematografię, ogl…

"Tarapaty" na Święto Kina - lista pokazów

Święto Kina to ogólnopolska akcja społeczna promująca polską kinematografię, ogl…