"Twój Vincent" walczy o Oscara i zdobywa kolejne nagrody

"Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana znalazł się na oficjalnej liście tytułów zakwalifikowanych do walki o nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Natomiast już 9 grudnia zostaną wręczone Europejskie Nagrody Filmowe - "Twój Vincent" jest nominowany w kategorii Najlepszy Film Animowany.

Tzw. krótka lista filmów nominowanych do Oscarów zostanie ogłoszona 23 stycznia. Obecnie "Twój Vincent" jest w gronie produkcji, z którego zostaną wyłonieni faworyci wyścigu.

Tymczasem twórcy "Twojego Vincenta" otrzymują kolejne nagrody na festiwalach na całym świecie. W miniony weekend widzowie Spectrum Festiwal w Świdnicy przyznali filmowi Nagrodę Publiczności. Takim samym wyróżnieniem nagrodziła go widownia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Mostra w São Paulo w Brazylii.  Natomiast w Rumunii "Twój Vincent" otrzymał nagrodę specjalną Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ReAnimania. Został również uznany Najlepszym Filmem Pełnometrażowym Festiwalu Filmowego Adirondack w Nowym Jorku.

Już za niecały miesiąc poznamy także zwycięzców trzydziestej edycji Europejskiej Nagrody Filmowej. "Twój Vincent" jest jednym z 4 tytułów nominowanych w kategorii Najlepszy Film Animowany. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 9 grudnia w Berlinie.

Do tej pory w Polsce opowieść o tajemnicy Vincenta van Gogha obejrzało w kinach już 310 tys. widzów. Polsko-brytyjska koprodukcja notuje też sukcesy frekwencyjne za granicą, m.in. w: Stanach Zjednoczonych (3,9 mln dol. wpływów), Włoszech (1,5 mln dol.), Wielkiej Brytanii (923 tys. dol.), Holandii (494 tys. dol. i wzrost w drugi weekend). W związku z niesłabnącym zainteresowaniem film wciąż można oglądać w polskich kinach.

Zwiastun polskiej wersji językowej z udziałem m.in. Olgi Frycz, Danuty Stenki, Zofii Wichłacz, Jerzego Bończaka, Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Józefa Pawłowskiego, Roberta Więckiewicza: http://bit.ly/2wWZtYI

 

Archiwum Listopad 2017

Preis, Gąsiorowska, Olszówka i Dorociński w pierwszym teaserze filmu

Preis, Gąsiorowska, Olszówka i Dorociński w pierwszym teaserze filmu "Plan B"!

Pierwszy teaser "Planu B", najnowszego filmu Kingi Dębskiej, już w sieci! "Ludzi…

"Twój Vincent" walczy o Oscara i zdobywa kolejne nagrody

"Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana znalazł się na oficjalnej liście …

Zakończyły się zdjęcia do nowej komedii romantycznej - premiera

Zakończyły się zdjęcia do nowej komedii romantycznej - premiera "Kobiety sukcesu" w Dzień Kobiet!

Padł ostatni klaps na planie filmu "Kobieta sukcesu", nowej komedii romantycznej…