"Twój Vincent" walczy o Oscara i zdobywa kolejne nagrody

"Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana znalazł się na oficjalnej liście tytułów zakwalifikowanych do walki o nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Natomiast już 9 grudnia zostaną wręczone Europejskie Nagrody Filmowe - "Twój Vincent" jest nominowany w kategorii Najlepszy Film Animowany.

Tzw. krótka lista filmów nominowanych do Oscarów zostanie ogłoszona 23 stycznia. Obecnie "Twój Vincent" jest w gronie produkcji, z którego zostaną wyłonieni faworyci wyścigu.

Tymczasem twórcy "Twojego Vincenta" otrzymują kolejne nagrody na festiwalach na całym świecie. W miniony weekend widzowie Spectrum Festiwal w Świdnicy przyznali filmowi Nagrodę Publiczności. Takim samym wyróżnieniem nagrodziła go widownia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Mostra w São Paulo w Brazylii.  Natomiast w Rumunii "Twój Vincent" otrzymał nagrodę specjalną Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ReAnimania. Został również uznany Najlepszym Filmem Pełnometrażowym Festiwalu Filmowego Adirondack w Nowym Jorku.

Już za niecały miesiąc poznamy także zwycięzców trzydziestej edycji Europejskiej Nagrody Filmowej. "Twój Vincent" jest jednym z 4 tytułów nominowanych w kategorii Najlepszy Film Animowany. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 9 grudnia w Berlinie.

Do tej pory w Polsce opowieść o tajemnicy Vincenta van Gogha obejrzało w kinach już 310 tys. widzów. Polsko-brytyjska koprodukcja notuje też sukcesy frekwencyjne za granicą, m.in. w: Stanach Zjednoczonych (3,9 mln dol. wpływów), Włoszech (1,5 mln dol.), Wielkiej Brytanii (923 tys. dol.), Holandii (494 tys. dol. i wzrost w drugi weekend). W związku z niesłabnącym zainteresowaniem film wciąż można oglądać w polskich kinach.

Zwiastun polskiej wersji językowej z udziałem m.in. Olgi Frycz, Danuty Stenki, Zofii Wichłacz, Jerzego Bończaka, Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Józefa Pawłowskiego, Roberta Więckiewicza: http://bit.ly/2wWZtYI

 

Aktualności

Padł ostatni klaps na planie nowego filmu Filipa Bajona

Padł ostatni klaps na planie nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner"

Zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner". Tytuł, któreg…