"Twój Vincent" - już 50 tys. widzów w kinach!

"Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana wszedł do polskich kin w miniony piątek, a już zebrał 50-cio tysięczną widownię! Opowieść o Vincencie van Goghu świetnie nadal radzi sobie również za oceanem i pnie się w górę w amerykańskim Box Office (zanotował wzrost o 200%!) W poniedziałek odbyła się uroczysta premiera filmu w Londynie, w środę podobne wydarzenie będzie mieć miejsce w Paryżu.

"Twój Vincent" jest też najwyżej ocenianą nowością przez użytkowników portalu Filmweb – TOP 100 nowości. 16 października w "Centrum Premier Czerska 8/10" odbędzie się spotkanie wokół filmu z udziałem Doroty Kobieli, Hugh Welchmana, Roberta Gulaczyka i Jerzego Stuhra. Rejestracja na wydarzenie: www.twojvincent.evenea.pl.
 
Film zadebiutował już w Stanach Zjednoczonych 22 września. Równocześnie z Polską ruszyły seanse w Kanadzie i Wietnamie. W poniedziałek, 9 października, odbyła się uroczysta premiera w National Gallery w Londynie, transmitowana jednocześnie w kinach w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W środę, 11 października, odbędzie się uroczysta premiera filmu w Paryżu.Do marca 2018 roku zaplanowane są premiery w kolejnych 43 krajach. Łącznie film do dystrybucji kupiło 135 państw.

W wieku 28 lat Vincent był nieudacznikiem, który stracił trzy posady z rzędu, mieszkał w szopie w górniczym rejonie Borinage w Belgii i nie miał nic oprócz kilku książek oraz braku pomysłu na życie. Dziesięć lat później stał się największą artystyczną sensacją Paryża. Namalował łącznie 870 obrazów (plus wiele akwareli, rysunków i szkiców), a za życia sprzedał tylko jeden! Teraz jego płótna osiągają rekordowe ceny i przez wielu jest uznawany za artystę wszech czasów. "Twój Vincent" opowiada o pełnym pasji, ale nieszczęśliwym życiu van Gogha i jego tajemniczej śmierci. 

Zwiastun polskiej wersji językowej z udziałem m.in. Olgi Frycz, Danuty Stenki, Zofii Wichłacz, Jerzego Bończaka,  Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Józefa Pawłowskiego, Roberta Więckiewicza: http://bit.ly/2wWZtYI Dostępna jest również ścieżka dźwiękowa autorstwa Clinta Mansella, nakładem wydawnictwa Warner.


Strona: LovingVincent.comFacebook:
Facebook.com/twojvincent
Twitter: Twitter.com/LovingVincent
Instagram: Instagram.com/twojvincent
Tumblr: LovingVincentMovie.tumblr.com

 

Aktualności

Owacje po pokazie

Owacje po pokazie "Jeszcze dnia życia" na prestiżowym Festiwalu Animacji Filmowej w Annecy!

We wtorek, 12.06, odbył się pokaz "Jeszcze dnia życia" (Another Day Of Life) Dam…

Światowa premiera

Światowa premiera "Planu B" w Szanghaju!

"Plan B" w reżyserii Kingi Dębskiej będzie miał swoją światową premierę na Międz…