"Twój Vincent" i Maciej Pieprzyca za "Jestem mordercą" z nagrodami w Szanghaju

"Twój Vincent" (Loving Vincent) w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana wygrał konkurs filmów animowanych Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Szanghaju. "Animacja i sztuka malarska łączą się w tym pełnym miłości hołdzie twórczości i życiu wielkiego artysty" - tak jury festiwalu uzasadniało swój wybór.

To kolejny – po Nagrodzie Publiczności w Annecy – laur dla tej pierwszej pełnometrażowej animacji malarskiej. Z Chin "Twój Vincent" pojedzie na kolejne pokazy festiwalowe w Rosji, Grecji, Szwajcarii, Australii. Do kin w Polsce trafi w październiku.

W Szanghaju uhonorowany został również Maciej Pieprzyca - otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera za film "Jestem mordercą". To kolejny laur dla thrillera inspirowanego prawdziwymi wydarzeniami, które wstrząsnęły Polską w latach 70-tych. Film otrzymał Srebrne Lwy festiwalu w Gdyni oraz nagrodę za najlepszy scenariusz i nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. "Jestem mordercą" jeszcze w tym tygodniu powróci do polskich kin –  ze względu na ogromne zainteresowanie seansami będzie ponownie prezentowany w ramach projektu Kultura Dostępna. Pokazy już w najbliższy czwartek, 29 czerwca, w sieci kin Helios oraz warszawskim kinie Elektronik. Bilety w cenie 10 zł.

Miniony weekend to również  wielki sukces ekipy "Placu zabaw" w reżyserii Bartosza M. Kowalskiego. Na 36. Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w Koszalinie film otrzymał Wielkiego Jantara dla najlepszego filmu "za słuch społeczny i czujność moralną, które w ascetycznej formie oddają tajemnicę zła". Reżyser odebrał również Nagrodę Dziennikarzy, a młodzi aktorzy – Michalina Świstuń, Nicolas Przygoda, Przemysław Baliński, Karolina Czajka – Jantara za odkrycie aktorskie.  

 

Archiwum Czerwiec 2017

"Twój Vincent" i Maciej Pieprzyca za "Jestem mordercą" z nagrodami w Szanghaju

"Twój Vincent" (Loving Vincent) w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana wygr…

"Twój Vincent" z Nagrodą Publiczności na prestiżowym festiwalu w Annecy!

"Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana otrzymał Nagrodę Publiczności pre…

"Twój Vincent" - światowa premiera niezwykłego filmu o Van Goghu już dziś na festiwalu w Annecy

"Twój Vincent" to film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha …