"Tarapaty" wchodzą do kin! Jedyna taka premiera.

- Dla młodego widza "Tarapaty" mogą być wspaniałą przygodą, dającą szansę podążania za jej bohaterami, których łączy przyjaźń. Opowieść toczy się wartko, tempo nie siada ani na chwilę. To świetnie zrobione kino - mówiła Roma Gąsiorowska podczas uroczystej premiery "Tarapatów" w reżyserii i według scenariusza Marty Karwowskiej. Film wchodzi do kin już 15 września. Już teraz budzi ogromne uznanie filmowych recenzentów, a przede wszystkim ? najmłodszych widzów!

Na premierze filmu w kinie Cinema City w Warszawie obecni byli twórcy i aktorzy (m.in. Roma Gąsiorowska, Piotr Głowacki, Joanna Szczepkowska, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Maria Maj). Gwiazdami wieczoru byli Hania Hryniewicka i Kuba Janota-Bzowski, dla których "Tarapaty" były debiutem na dużym ekranie. Nie zabrakło gości  (w tym wspaniałej dziecięco-młodzieżowej publiki), sympatyków filmu i niespodzianki w wykonaniu Natalii Szroeder. Na premierze pojawili się m.in. popularni wśród młodzieży jutuberzy – Dominik Rupiński i Dziarnoś. 

Natalia Szroeder, która niestety nie mogła być obecna podczas wieczoru, pojawiła się jednak na ekranie i zaprosiła widzów na film. W filmie widzowie usłyszą jej piosenkę "Zaprowadź mnie", skomponowaną specjalnie do "Tarapatów".Teledysk: https://youtu.be/YoR5MOjtWtw 

O czym są "Tarapaty"? Julka ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Gdy zaczynają się wakacje, Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz - pies Pulpet. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczynają się przygody. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń. 

Zwiastun filmu: https://youtu.be/TxDj3Pyfju8  

O "Tarapatach" powiedzieli również:

Joanna Szczepkowska: – Film z niezwykłym klimatem, tajemniczy, piękny. Taki, jak ze snów, który się dobrze kończy, dziwnie się zaczyna i naprawdę trwa minutę. Tak się przynajmniej wydaje, bo chciałoby się, by nie kończył się tak szybko. Bardzo żałuję, że w moim dzieciństwie taki film się nie ukazał. 

Roma Gąsiorowska: – To jest esencjonalne kino przygodowe. Reżyserce udało się spojrzeć na dzieciaki ich mentalnością i wrażliwością. Ten film nawiązuje do kina naszego dzieciństwa. Udało się stworzyć film przygodowy, w którym główni bohaterowie to dzieciaki, właściwie już pełnoprawna młodzież przeżywająca bardzo fajne przygody. W filmie świat dorosłych jest przedstawiony w trochę karykaturalny sposób. Na pewno warto go zobaczyć – bo to przygoda! 

Piotr Głowacki: – Roma ujmuje właściwie sedno. Ja mogę dodać, że w tym projekcie dokładnie to mnie intrygowało od samego początku - mieliśmy szanse zetknąć się z filmem przygodowym, detektywistycznym, takim, jakim były książki Bahdaja. I udało nam się uzyskać ten klimat na ekranie. Jest bardzo kolorowo i jest ładniej niż było w naszych czasach. Należałoby powiedzieć, że to życie jest przygodą i dzięki temu ten film jest prawdziwy – pokazuje, że dorośli są śmieszni, a dzieci rozwiązują najważniejsze problemy życiowe.

Głosy prasy:

"Film ma klimat, dobre tempo, ciekawą intrygę, a jego poczciwej analogowości nie sposób się oprzeć"./ Piotr Dobry, wp.pl. 

"Filmy takie, jak ten, są w polskim kinie rzadkością – emocjonująca historia dla dzieci i młodzieży, która swoich odbiorców traktuje serio, daje im coś więcej niż prostą zabawę". / Jakub Demiańczuk, "Uroda życia"

"Mamy nie tylko fajerwerki zwrotów akcji, komedii omyłek i kawałek dynamicznego kina, ale również fantastyczne zwycięstwo "Tarapatów" z każdym, kto próbuje umniejszać kinu dziecięcemu". /Bernadetta Trusewicz, fdb.pl

"Na takie cudo jesienią to można nawet zwagarować, a każdy nauczyciel powinien przyjąć takie usprawiedliwienie, jeśli mu wrażliwość ucznia miła." / Dominika Janik, ladnebebe.pl

 

Do kin "Tarapaty" wchodzą już w najbliższy piątek,  15 września. Natomiast dziś do księgarń trafia również książka "Tarapaty", która powstała w oparciu o scenariusz filmowy. Współautorkami są Marta Karwowska i Katarzyna Rygiel. 

Strona filmu: www.facebook.com/tarapatyfilm

Archiwum Wrzesień 2017

"Twój Vincent" - lista pokazów przedpremierowych

Film w regularnej dystrybucji od 6 października. Lista pokazów przedpremierowych…

"Tarapaty" wchodzą do kin! Jedyna taka premiera.

- Dla młodego widza "Tarapaty" mogą być wspaniałą przygodą, dającą szansę podąża…

"Pokot" polskim kandydatem do Oscara. Agnieszka Holland: Zobaczymy, jak na film zareaguje amerykańska publiczność

? Cieszę się, że nasz film został uznany za godny, by reprezentować polską kinem…