"Sztuka kochania" i "Twój Vincent" nagrodzone czterema Orłami

"Sztuka kochania" i "Twój Vincent", tytuły dystrybuowane przez NEXT FILM, znalazły się wśród laureatów tegorocznych Orłów ? Polskich Nagród Filmowych. Filmy zdobyły łącznie cztery statuetki, w tym nagrodę za Najlepszą Główną Rolę Kobiecą dla Magdaleny Boczarskiej, czyli filmowej Michaliny Wisłockiej.

"Twój Vincent" został uhonorowany Orłami w dwóch kategoriach. Matthew Button, Andrzej Rafał Waltenberger i Maria Duffek zostali docenieni za Najlepszą Scenografię. Dorota Kobiela i Julia Wierszyńska odebrały nagrodę za Najlepszy Montaż. To kolejne wyróżnienia dla twórców filmu "Twój Vincent", który zdążył już odnieść spektakularny międzynarodowy sukces – otrzymał Europejską Nagrodę Filmową oraz nominacje do Złotych Globów i Oscara (wszystko w kategoriach Najlepszy Pełnometrażowy Film Anonimowany). Należy do niego również rekord sprzedaży polskiej produkcji w międzynarodowym box office.

"Sztuka kochania" również triumfowała w dwóch kategoriach. Radzimir Dębski odebrał statuetkę za Najlepszą Muzykę. Magdalena Boczarska królowała w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca. Główna bohaterka filmu, Michalina Wisłocka, podbiła serca widzów  -doczekała się własnego festiwalu (odbywa się w dobrze znanych z filmu Lubniewicach), a wznowione wydanie książki "Sztuka kochania" osiągnęło rekordowy nakład. Film był hitem ubiegłego roku – zebrał w kinach ponad 1,8 mln widzów.

NEXT FILM był również koproducentem "Sztuki kochania". Producentem filmu było Watchout Studio. Obecnie trwają zdjęcia do kolejnej wspólnej produkcji – przeznaczonego na rynek międzynarodowy i realizowanego po angielsku filmu szpiegowskiego "Zimna gra". W rolach głównych wystąpią Bill Pullman, Lotte Verbeek, James Bloor, Corey Johnson i Robert Więckiewicz. Premiera zaplanowana jest na 2019 rok.

 

Aktualności

Legendy Polskie Allegro - będzie fabuła!-miniatura

Legendy Polskie Allegro - będzie fabuła!

Na tę wiadomość czekali fani cyklu Legendy Polskie i twórczości Tomka Bagińskieg…

Z Cannes do Wrocławia -

Z Cannes do Wrocławia - "Jeszcze dzień życia" po raz pierwszy w Polsce podczas 18. MFF Nowe Horyzonty!

"Jeszcze dzień życia" (Another Day Of Life) Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente …

Pierwszy teaser i plakat Andrzeja Pągowskiego do nowego filmu Filipa Bajona

Pierwszy teaser i plakat Andrzeja Pągowskiego do nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner"!

W Warszawie odbyła się konferencja prasowa nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyne…