Premiera zwiastuna nowego filmu Wojtka Smarzowskiego "Drogówka"

Premiera zwiastuna nowego filmu Wojtka Smarzowskiego

NEXT FILM, dystrybutor nowego filmu Wojtka Smarzowskiego "Drogówka", ma przyjemność zaprezentować Państwu pierwszy zwiastun filmu. Premiera już 1 lutego!

„Tym, którzy mają prawo jazdy, tym, którzy jeszcze go nie mają oraz tym, którym drogówka już zdążyła je zabrać. Pasażerom z przedniego i tylnego siedzenia. Trzeźwym i pijanym. Przechodniom i rowerzystom. Tym, którzy brali, biorą, i tym, co nie biorą. Dają, dawali i tym, co nie dają. Wam wszystkim chciałbym zadedykować ten film.” – Wojtek Smarzowski.

W filmie zobaczymy historię siedmiu policjantów, których poza pracą łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król (Bartłomiej Topa). Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy.W sieci zobaczyć można również bijące rekordy popularności krótkie filmy z głównymi bohaterami filmu. Zabawne spoty, w których aktorzy „Drogówki”, jako bohaterowie filmu, opowiadają o blaskach i cieniach życia policjantów obejrzało już ponad milion osób.

Ryszard Król (Bartłomiej Topa):

Krzysztof Lisowski (Marcin Dorociński)

Bogdan Petrycki (Arkadiusz Jakubik):

Henryk Hawryluk (Robert Wabich):

Marek Banaś (Eryk Lubos):

Maria Madecka (Julia Kijowska):

Producentem filmu jest Film it. Koproducenci: AGORA SA, Telekomunikacja Polska i Canal+ Polska. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Przejdź do filmu

Aktualności

"Twój Vincent" z Europejską Nagrodą Filmową i nominacją do Złotego Globa

"Twój Vincent" otrzymał Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszego Pełnometrażow…

"Twój Vincent" na Święto Kina - lista pokazów

Święto Kina to ogólnopolska akcja społeczna promująca polską kinematografię, ogl…

"Tarapaty" na Święto Kina - lista pokazów

Święto Kina to ogólnopolska akcja społeczna promująca polską kinematografię, ogl…