"Pokot" Agnieszki Holland wchodzi do kin

Już w piątek, 24 lutego, na ekrany kin wchodzi "Pokot" Agnieszki Holland (na podstawie książki Olgi Tokarczuk), nagrodzony kilka dni temu Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu filmowym w Berlinie. We wtorek, 21 lutego, na uroczystej premierze filmu w Warszawie gościli twórcy filmu i aktorzy (m.in. odtwarzająca rolę główną Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Patrycja Volny, Borys Szyc, Katarzyna Herman, Marcin Bosak). Prezentujemy zdjęcia z premiery w Warszawie. W najbliższych dniach twórcy spotkają się z widzami na kolejnych pokazach specjalnych. Zapraszamy.

Warszawska premiera była pierwszym publicznym pokazem "Pokotu" w Polsce. Agnieszka Holland oraz wybrani twórcy spotkają się z widzami również na premierach lokalnych w w Poznaniu (kino Helios, 22.02), Wrocławiu (Dolnośląskie Centrum Filmowe, 23.02), Nowej Rudzie i Bystrzycy Kłodzkiej (24.02). 


Z kolei we wtorek, 28 lutego, w warszawskim kinie Atlantic odbędzie się pokaz specjalny - seans połączony z dyskusją pt.: "Czy czeka nas zemsta zwierząt?". Rozmawiać będą Agnieszka Holland, Olga Tokarczuk, Adam Wajrak oraz Zenon Kruczyński z koalicji „Niech żyją!”. Dyskusję poprowadzi Karolina Głowacka z Radia TOK FM. Tego samego wieczoru „Pokot” będą mieli okazję zobaczyć w Warszawie widzowie niepolskojęzyczni – w kinie Wisła, w ramach cyklu Polish Films For Foreigners, odbędzie się pokaz filmu z angielskimi napisami. Po pokazie Agnieszka Holland spotka się z widzami. Bilety na te pokazy są dostępne na stronach kin.

Główną bohaterką „Pokotu” jest Janina Duszejko, która każe się nazywać po prostu Duszejko, a i tak mało kto zapamiętuje jej nazwisko. To emerytowana inżynierka, miłośniczka astrologii i wegetarianka. Pełna pasji i wrażliwości. Walczy o fundamentalne wartości, którym jest wierna, ale nie jest jej niełatwo. I z powodu społeczności, która rządzi się patriarchalnym porządkiem i z powodu wieku.Duszejko kiedyś budowała mosty na Bliskim Wschodzie, dziś mieszka samotnie w Sudetach. Pewnej zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada, kłusownika. Wtedy zaczyna niekonwencjonalne śledztwo…


Agnieszka Holland mówiła o "Pokocie", że mógłby nosić tytuł "To nie jest kraj dla starych kobiet". Po premierze w Berlinie, nazywany był "subtelnym ekologicznym thrillerem" (The Economist). Recenzenci doceniali również go za humor, fantastyczną kreację Agnieszki Mandat, za wspaniałe, unikalne zdjęcia. W "Pokocie" mieszają się gatunki filmowe, co nietypowe dla Agnieszki Holland. "Pokot" nie daje się zaszufladkować. W pięknych plenerach Kotliny Kłodzkiej miesza się kryminał, czarna komedia, thriller i magia. W kinach już od 24 lutego.


Polski zwiastun filmu: https://youtu.be/h-A_TglVy_s

 
Facebook: @pokot

Aktualności

Zerknij za kulisy

Zerknij za kulisy "Planu B" i zobacz film przed premierą

Marcin Dorociński mocuje się z psem, a Kinga Preis demoluje kuchnię ? zapraszamy…

"Twój Vincent" z nominacją do Oscara

"Twój Vincent" nominowany do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film an…

Agnieszka Więdłocha to

Agnieszka Więdłocha to "Kobieta sukcesu". Prezentujemy plakat.

"Kobieta sukcesu" to nowa komedia romantyczna z gwiazdorską obsadą. W roli tytuł…