Owacje po pokazie "Jeszcze dnia życia" na prestiżowym Festiwalu Animacji Filmowej w Annecy!

Owacje po pokazie

We wtorek, 12.06, odbył się pokaz "Jeszcze dnia życia" (Another Day Of Life) Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente na Międzynarodowym Festiwalu Animacji Filmowej w Annecy. To drugi festiwalowy pokaz filmu we Francji ? pierwszy był jego światową premierą w Cannes.

Specjalny pokaz w Annecy został gorąco przyjęty przez festiwalową publiczność 5-minutową owacją. Jeszcze przed galą międzynarodowy agent sprzedaży ogłosił, że film pojawi się w regularnej dystrybucji we Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Skandynawii i krajach bałtyckich, Portugalii i Chinach.

Jak to się stało, że pierwsza próba przeniesienia na ekran twórczości Ryszarda Kapuścińskiego jest pełnometrażową animacją dla dorosłych, połączoną z dokumentem?

– Od początku film był pomyślany jako połączenie zdjęć live-action i animacji. Większość animacji produkuje się na świecie z myślą o dzieciach. Są więc gadające zwierzęta i magiczne światy, a publiczność, włączając także dorosłych, odnosi się do animacji jak do sfery czystej fantazji. My zaplanowaliśmy połączenie animacji i dokumentu, by pokazać prawdziwe postacie opowiadające o czasach przeżytych z Kapuścińskim. W ten sposób przypominamy publiczności, że nasza animacja jest stworzona na podstawie przeżyć prawdziwych ludzi i ich historii z czasów wojny domowej.  Animacja pozwala nam "wejść w głowę" Kapuścińskiego w sposób, który nie byłby możliwy do osiągnięcia w kinie z aktorami. Decyzja o takim formacie ma więc swoje korzenie w fabule i w tym, w jaki sposób chcieliśmy opowiedzieć tę historię. – mówi Ole Wendorff-Østergaard, producent filmu z ramienia Platige Films, który ma na swoim koncie współpracę przy takich filmach, jak "Antychryst" w reżyserii Larsa von Triera, czy "Kobieta, która pragnęła mężczyzny" w reżyserii Per Fly.

Film Nenowa i de la Fuente opowiada historię pozostawionego samemu sobie dziennikarza, piszącego reportaż o wojnie domowej w Angoli w przededniu odzyskania niepodległości w 1975 roku. Podczas wyprawy reporter zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, których znaczenie będzie wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. By opowiedzieć historię Angoli sam będzie musiał stać się jej częścią. Czy reporter relacjonujący z linii frontu może chwycić za broń lub zataić sensacyjne odkrycie dla dobra wyższej sprawy?

W tym roku festiwal w Annecy odbywa się w dniach 11-16 czerwca. 

Do kin w całej Polsce "Jeszcze dzień życia" trafi 2 listopada. Dystrybutorem jest NEXT FILM.

Międzynarodowy zwiastun filmu

Facebook: @anotherdayoflife
Instagram: adol_film
Twitter: adol_film

 

Aktualności

Owacje po pokazie

Owacje po pokazie "Jeszcze dnia życia" na prestiżowym Festiwalu Animacji Filmowej w Annecy!

We wtorek, 12.06, odbył się pokaz "Jeszcze dnia życia" (Another Day Of Life) Dam…

Światowa premiera

Światowa premiera "Planu B" w Szanghaju!

"Plan B" w reżyserii Kingi Dębskiej będzie miał swoją światową premierę na Międz…