Orły 2017: dwie aktorskie nagrody dla "Jestem mordercą"

Orły 2017: dwie aktorskie nagrody dla

Agata Kulesza i Arkadiusz Jakubik zostali nagrodzeni Orłami 2017 za najlepsze role drugoplanowe. Oboje zagrali w filmie Macieja Pieprzycy "Jestem mordercą", dystrybuowanym przez NEXT FILM i koprodukowanym przez AGORA SA.

Spośród seriali nagrodzony statuetką został "Belfer", dystrybuowany na DVD przez Agorę.

Dla Agaty Kuleszy nagrodzonej Orłem za rolę Lidii Kalickiej, zagranie tej postaci nie było łatwe – jej postać mówi po śląsku i pochodzi z zupełnie innej społeczności. –  Lidia Kalicka to postać bardzo daleka ode mnie prywatnie, dzięki czemu mogliśmy – wspólnie z reżyserem, kostiumografką i charakteryzatorką – wymyślić od zera jej wizerunek. – mówiła aktorka.

Arkadiusz Jakubik tak mówił o swojej roli w filmie: – Maciej Pieprzyca zadzwonił do mnie, mówiąc, że napisał scenariusz i że ma dla mnie bardzo ciekawą rolę. Powiedział, że pisząc ten scenariusz, myślał konkretnie o mnie. To zdarzyło mi się po raz pierwszy w życiu.

"Jestem mordercą" jest już dostępny na DVD.

Łącznie filmy dystrybuowane przez NEXT FILM do tej pory zostały uhonorowane 22 statuetkami. Wśród nich były takie tytuły, jak "Drogówka" (2 statuetki), "Papusza" (4 statuetki), "Bogowie" (7 statuetek), czy "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" (4 statuetki). 

W 2017 roku w portfolio NEXT FILM znajdują się między innymi: "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marii Sadowskiej, "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale oraz "Tarapaty" w reżyserii Marty Karwowskiej, których premiera zaplanowana jest na wrzesień 2017.  

 

Aktualności

Padł ostatni klaps na planie nowego filmu Filipa Bajona

Padł ostatni klaps na planie nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner"

Zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner". Tytuł, któreg…