NEXT FILM na 40. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni

NEXT FILM na 40. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni

"Karbala", "Obce niebo", "Excentrycy" oraz "Ziarno prawdy" to cztery produkcje, które NEXT FILM zaprezentuje w Konkursie Główny 40. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Filmy już 14 września powalczą o Złote Lwy, jedne z najbardziej prestiżowych polskich nagród filmowych.

Festiwal Filmowy w Gdyni w tym roku już po raz 40 zgromadzi na Wybrzeżu wszystkie najlepsze polskie produkcje sezonu. Nie zabrakło wśród nich czterech filmów dystrybuowanych przez NEXT FILM. Wszystkie poruszają tematy ważne i aktualne dla widzów.

KARBALA to produkcja wojenna, która przywraca pamięć o polskich bohaterach, których zwycięstwo przez lata owiane było tajemnicą. Film ujawnia kulisy polskiej misji w Iraku. Film w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza na ekrany kin wejdzie już 11 września.

OBCE NIEBO wejdzie do kin 16 października. Reżyser, Dariusz Gajewski, doskonale zna festiwalową publiczność. W 2003 roku otrzymał nagrodę główną za film „Warszawa”. Jego najnowsze dzieło, to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia odebrania córki polskiemu małżeństwu w Szwecji. Kierowani miłością rodzice, by odzyskać ukochaną córkę muszą balansować na granicy prawa.

ZIARNO PRAWDY oparte na prozie Zygmunta Miłoszewskiego to kryminał ze świetną kreacją Roberta Więckiewicza wcielającego się w kultową już postać prokuratora Teodora Szackiego. Produkcja ma szansę stać się drugim nagrodzonym w Gdyni filmem Borysa Lankosza. Reżyser w 2009 roku otrzymał grand prix za "Rewers".

Filmem, który z pewnością zainteresuje widzów Festiwalu Filmowego w Gdyni jest najnowsza produkcja uznanego Janusza Majewskiego, reżysera takich klasycznych obrazów, jak "Zaklęte rewiry" oraz "C.K. Dezerterzy". "Excentrycy" to toczącą się pod koniec lat 50. historia miłosna z wątkiem szpiegowskim w tle. Zanurzony w duchu czasów, pełen swingowych rytmów film z pewnością będzie mocnym tytułem w walce o gdyńską statuetkę.

 

Przejdź do filmu

Aktualności

"Twój Vincent" z Europejską Nagrodą Filmową i nominacją do Złotego Globa

"Twój Vincent" otrzymał Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszego Pełnometrażow…

"Twój Vincent" na Święto Kina - lista pokazów

Święto Kina to ogólnopolska akcja społeczna promująca polską kinematografię, ogl…

"Tarapaty" na Święto Kina - lista pokazów

Święto Kina to ogólnopolska akcja społeczna promująca polską kinematografię, ogl…