NEXT FILM na 40. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni

NEXT FILM na 40. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni

"Karbala", "Obce niebo", "Excentrycy" oraz "Ziarno prawdy" to cztery produkcje, które NEXT FILM zaprezentuje w Konkursie Główny 40. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Filmy już 14 września powalczą o Złote Lwy, jedne z najbardziej prestiżowych polskich nagród filmowych.

Festiwal Filmowy w Gdyni w tym roku już po raz 40 zgromadzi na Wybrzeżu wszystkie najlepsze polskie produkcje sezonu. Nie zabrakło wśród nich czterech filmów dystrybuowanych przez NEXT FILM. Wszystkie poruszają tematy ważne i aktualne dla widzów.

KARBALA to produkcja wojenna, która przywraca pamięć o polskich bohaterach, których zwycięstwo przez lata owiane było tajemnicą. Film ujawnia kulisy polskiej misji w Iraku. Film w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza na ekrany kin wejdzie już 11 września.

OBCE NIEBO wejdzie do kin 16 października. Reżyser, Dariusz Gajewski, doskonale zna festiwalową publiczność. W 2003 roku otrzymał nagrodę główną za film „Warszawa”. Jego najnowsze dzieło, to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia odebrania córki polskiemu małżeństwu w Szwecji. Kierowani miłością rodzice, by odzyskać ukochaną córkę muszą balansować na granicy prawa.

ZIARNO PRAWDY oparte na prozie Zygmunta Miłoszewskiego to kryminał ze świetną kreacją Roberta Więckiewicza wcielającego się w kultową już postać prokuratora Teodora Szackiego. Produkcja ma szansę stać się drugim nagrodzonym w Gdyni filmem Borysa Lankosza. Reżyser w 2009 roku otrzymał grand prix za "Rewers".

Filmem, który z pewnością zainteresuje widzów Festiwalu Filmowego w Gdyni jest najnowsza produkcja uznanego Janusza Majewskiego, reżysera takich klasycznych obrazów, jak "Zaklęte rewiry" oraz "C.K. Dezerterzy". "Excentrycy" to toczącą się pod koniec lat 50. historia miłosna z wątkiem szpiegowskim w tle. Zanurzony w duchu czasów, pełen swingowych rytmów film z pewnością będzie mocnym tytułem w walce o gdyńską statuetkę.

 

Przejdź do filmu

Aktualności

Padł ostatni klaps na planie nowego filmu Filipa Bajona

Padł ostatni klaps na planie nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner"

Zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner". Tytuł, któreg…