KRÓL ŻYCIA na prestiżowym festiwalu filmowym w Azji

KRÓL ŻYCIA na prestiżowym festiwalu filmowym w Azji

Król życia, reżyserski debiut znanego operatora, Jerzego Zielińskiego, zakwalifikował się do Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Busan w Korei Południowej.

Film zostanie zaprezentowany w sekcji World Cinema, która stanowi przegląd najciekawszych światowych produkcji filmowych tego roku. Będzie to oficjalna międzynarodowa premiera filmu z udziałem Roberta Więckiewicza!

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Busan to jeden z największych i najbardziej prestiżowych festiwali filmowych w Azji. Stanowi przegląd twórczości filmowej utalentowanych twórców z całego świata. W tym roku wśród zaproszonych znalazł się, debiutujący jako reżyser, Jerzy Zieliński. Odbywająca się w Korei Południowej impreza co roku gromadzi ponad 200 tys. fanów światowego kina. Jej jubileuszowa, 20. edycja, rozpocznie się 1 października i potrwa do 10 października.

Prezentowany na festiwalu w Busan "Król życia" to film, który po seansie pozostawia widzów z uśmiechem na twarzy. Jest to opowieść o Edwardzie, pracowniku korporacji, którego życie jest pasmem niekończących się powodów do złości i frustracji. Jest złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki i niemający czasu dla starego ojca.

Pewnego dnia ulega groźnemu wypadkowi, który całkowicie odmienia jego spojrzenie na świat. Edward rezygnuje z dotychczasowej pracy, aby na nowo odkryć w sobie króla życia. Udowadnia, że to małe przyjemności, czas spędzany z rodziną i przyjaciółmi, a nie kariera i pieniądze są tym, co pozwala cieszyć się każdym dniem.

To już druga wizyta Roberta Więckiewicza, odtwórcy roli Edwarda, na azjatyckim festiwalu filmowym. W zeszłym roku otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora za film „Pod Mocnym Aniołem” na 27. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio.

Przejdź do filmu

Aktualności

Padł ostatni klaps na planie nowego filmu Filipa Bajona

Padł ostatni klaps na planie nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner"

Zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner". Tytuł, któreg…