KARBALA - pakiet edukacyjny dla szkół

KARBALA - pakiet edukacyjny dla szkół

Prezentujemy pakiet edukacyjny pt. "Polskie wojsko w misjach międzynarodowych" zainspirowany filmem KARBALA.

Pakiet zawiera nie tylko informacje na temat działań wojska Polskiego w operacjachpokojowych i stabilizacyjnych oraz misjach międzynarodowych, ale także dwa scenariusze lekcji:

  • Polskie wojsko w misjach międzynarodowych,
  • Patriotyzm nowej daty.

Scenariusze lekcji wraz z kartami pracy przeznaczone są dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Mogą być realizowane w ramach lekcji historii i społeczeństwa, WOS-u oraz na lekcjach wychowawczych.

Ponadto wewnątrz pakietu znajdują się szczegółowe informacje na temat bitwy w Karbali, informacje o filmie oraz relacja z planu filmowego.

PAKIET MOŻNA POBRAĆ Z ZAKŁADKI MEDIA - należy wybrać "Pakiet szkolny", żeby zapisać pakiet w formacie PDF.

"Karbala" to film przywracający pamięć o najnowszych polskich bohaterach, których zwycięstwo w obronie City Hall przez długi czas owiane było tajemnicą. Film ujawnia kulisy polskiej misji w Iraku. Wojna to nie tylko walka z wrogiem, ale przede wszystkim z własnym strachem. Tajemnice ściśle tajnej operacji odkrywa przez widzami reżyser Krzysztof Łukaszewicz ("Żywie Biełaruś!", "Lincz"). Film inspirowany jest prawdziwą historią ppłk. Grzegorza Kaliciaka, który, dowodził oddziałem polskich i bułgarskich żołnierzy w Karbali.

Zwiastun filmu:

Zachęcamy do odwiedzin profilu filmu na Facebook'u, na którym publikowane są aktualne informacje oraz dodatkowe materiały dotyczące produkcji.

Przejdź do filmu

Aktualności

Padł ostatni klaps na planie nowego filmu Filipa Bajona

Padł ostatni klaps na planie nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner"

Zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner". Tytuł, któreg…