Filmy NEXT FILM nagrodzone w Gdyni

Filmy NEXT FILM nagrodzone w Gdyni

40. Festiwal Filmów Fabularnych był pełen sukcesów dla NEXT FILM. Filmy reprezentowane przez dystrybutora "Obce niebo" oraz "Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy" zdobyły aż trzy nagrody Konkursu Głównego, w tym prestiżowe Srebrne Lwy.

40. Festiwal Filmów Fabularnych był pełen sukcesów dla NEXT FILM. Filmy reprezentowane przez dystrybutora – „Obce niebo” oraz „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy” – zdobyły aż trzy nagrody Konkursu Głównego, w tym prestiżowe Srebrne Lwy. Oba filmy zostały docenione nie tylko przez jury, ale i festiwalową publiczność, która żywo i entuzjastycznie się o nich wypowiadała.

 Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” okazały się być prawdziwym czarnym koniem festiwalu. Pogodny i odwołujący się do najlepszego klasycznego kina film Janusza Majewskiego został uhonorowany drugą nagrodą Festiwalu – Srebrnymi Lwami. To jednak nie jedyna nagroda dla filmu. Za wspaniałą kreację ekscentrycznego stroiciela pianin - Zuppe, Wojciech Pszoniak został nagrodzony statuetką za najlepszą drugoplanową rolę męską. „Excentrycy” byli również jednym z ulubionych filmów widowni Festiwalu, o czym świadczyły jedne z najdłuższych oklasków po oficjalnym pokazie.

Kolejną nagrodę NEXT FILM zawdzięcza wspaniałej kreacji Agnieszki Grochowskiej w filmie „Obce nieboDariusza Gajewskiego, która otrzymała statuetkę za najlepszą rolę kobiecą. Jej wyrazista kreacja matki walczącej o córkę odebraną przez szwedzką opiekę społeczną zapewniła jej uznanie jury festiwalu.

40. Festiwal w Gdyni był również pasmem sukcesów dla samego NEXT FILM. Dystrybutor otrzymał nagrodę PISF za dystrybucje filmu „Bogowie” i „Powstanie Warszawskie” oraz prestiżowe Bursztynowe Lwy, również za dystrybucje „Bogów”.

 

 

Przejdź do filmu

Aktualności

"Twój Vincent" z Europejską Nagrodą Filmową i nominacją do Złotego Globa

"Twój Vincent" otrzymał Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszego Pełnometrażow…

"Twój Vincent" na Święto Kina - lista pokazów

Święto Kina to ogólnopolska akcja społeczna promująca polską kinematografię, ogl…

"Tarapaty" na Święto Kina - lista pokazów

Święto Kina to ogólnopolska akcja społeczna promująca polską kinematografię, ogl…