Filmy NEXT FILM nagrodzone w Gdyni

Filmy NEXT FILM nagrodzone w Gdyni

40. Festiwal Filmów Fabularnych był pełen sukcesów dla NEXT FILM. Filmy reprezentowane przez dystrybutora "Obce niebo" oraz "Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy" zdobyły aż trzy nagrody Konkursu Głównego, w tym prestiżowe Srebrne Lwy.

40. Festiwal Filmów Fabularnych był pełen sukcesów dla NEXT FILM. Filmy reprezentowane przez dystrybutora – „Obce niebo” oraz „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy” – zdobyły aż trzy nagrody Konkursu Głównego, w tym prestiżowe Srebrne Lwy. Oba filmy zostały docenione nie tylko przez jury, ale i festiwalową publiczność, która żywo i entuzjastycznie się o nich wypowiadała.

 Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” okazały się być prawdziwym czarnym koniem festiwalu. Pogodny i odwołujący się do najlepszego klasycznego kina film Janusza Majewskiego został uhonorowany drugą nagrodą Festiwalu – Srebrnymi Lwami. To jednak nie jedyna nagroda dla filmu. Za wspaniałą kreację ekscentrycznego stroiciela pianin - Zuppe, Wojciech Pszoniak został nagrodzony statuetką za najlepszą drugoplanową rolę męską. „Excentrycy” byli również jednym z ulubionych filmów widowni Festiwalu, o czym świadczyły jedne z najdłuższych oklasków po oficjalnym pokazie.

Kolejną nagrodę NEXT FILM zawdzięcza wspaniałej kreacji Agnieszki Grochowskiej w filmie „Obce nieboDariusza Gajewskiego, która otrzymała statuetkę za najlepszą rolę kobiecą. Jej wyrazista kreacja matki walczącej o córkę odebraną przez szwedzką opiekę społeczną zapewniła jej uznanie jury festiwalu.

40. Festiwal w Gdyni był również pasmem sukcesów dla samego NEXT FILM. Dystrybutor otrzymał nagrodę PISF za dystrybucje filmu „Bogowie” i „Powstanie Warszawskie” oraz prestiżowe Bursztynowe Lwy, również za dystrybucje „Bogów”.

 

 

Przejdź do filmu

Aktualności

Padł ostatni klaps na planie nowego filmu Filipa Bajona

Padł ostatni klaps na planie nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner"

Zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner". Tytuł, któreg…