Filmy dystrybuowane przez NEXT FILM nominowane do Orłów

Filmy dystrybuowane przez NEXT FILM nominowane do Orłów

'Excentrycy' i 'Karbala' dwa tytuły dystrybuowane przez NEXT FILM będą rywalizować o Orły - Polskie Nagrody Filmowe.

'Excentrycy' i 'Karbala' – dwa tytuły dystrybuowane przez NEXT FILM będą rywalizować o Orły – Polskie Nagrody Filmowe. Filmy zdobyły łącznie dziesięć nominacji. W najważniejszej kategorii – dla najlepszego filmu szansę na statuetkę ma komedia Janusza Majewskiego 'Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy'.

Siedem nominacji dla „Excentryków” Janusza Majewskiego i trzy dla „Karbali” Krzysztofa Łukaszewicza - te filmy z portfolio NEXT FILM będą rywalizować o Orły – Polskie Nagrody Filmowe.

W kategorii najlepszy film, obok tytułów „Body/Ciało” i „Moje córki krowy”, została nominowana komedia Janusza Majewskiego „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”. Film zdobył już Srebrne Lwy na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Nominacje do nagród w kategoriach aktorskich otrzymali: Maciej Stuhr za rolę Fabiana (najlepsze rola męska), Anna Dymna za rolę Bayerowej (najlepsza drugoplanowa rola żeńska) i Wojciech Pszoniak za rolę Zuppego (najlepsza drugoplanowa rola męska) w filmie „Excentrycy”.

„Excentrycy” zostali również wyróżnieni nominacją w kategorii muzyka, scenografia i najlepszy dźwięk - na statuetki mają szanse odpowiednio Wojciech Karolak, Andrzej Haliński oraz Krzysztof Jastrząb i Mateusz Irisik.

„Karbala” otrzymała trzy nominacje do Orłów. W kategorii najlepsze zdjęcia nominowany został Arkadiusz Tomiak. Za najlepszy montaż nominacje otrzymał Michał Czarnecki, a za scenografię – Marek Warszewski.

„Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” to niezwykła historia jazzmana, który u schyłku lat 50. XX powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta (Natalia Rybicka), wspólnie odnoszą wielki sukces. Muzyk szybko traci głowę dla uwodzicielskiej i tajemniczej femme fatale. Wkrótce zaczyna ich łączyć gorący romans. Jako król i królowa swingu ruszają w trasę koncertową po Polsce, a ich życie zaczyna przypominać hollywoodzki film. Czy uczucie okaże się prawdziwe?

„Karbala” to opowieść o największej bitwie stoczonej przez Polaków od czasów II wojny światowej. Podczas islamskiego święta Aszura w irackim mieście Karbala dochodzi do ataku na ratusz. W obronie City Hall stają polskie i bułgarskie oddziały. Film Krzysztofa Łukaszewicza odsłania kulisy wydarzeń, które przez wiele lat opatrzone były klauzulą milczenia. To autentyczna historia jednej z najbardziej bohaterskich polskich bitew po II wojnie światowej, prawdziwy portret polskich żołnierzy.

NEXT FILM to firma dystrybucyjna, należąca do grupy Helios, która specjalizuje się głównie w dystrybucji kina polskiego. NEXT FILM był m.in. dystrybutorem filmów „Drogówka" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, „Bogowie" Łukasza Palkowskiego oraz „Disco Polo" Macieja Bochniaka.

W 2016 roku w portfolio NEXT FILM znajdują się między innymi: „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy" Janusza Majewskiego, „#WszystkoGra" Agnieszki Glińskiej, „Sługi Boże" Mariusza Gawrysia, „Jestem mordercą" Maciej Pieprzycy oraz „Opowieść o miłości i mroku" debiut reżyserski Natalie Portman.

 

Przejdź do filmu

Aktualności

"Twój Vincent" z Europejską Nagrodą Filmową i nominacją do Złotego Globa

"Twój Vincent" otrzymał Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszego Pełnometrażow…

"Twój Vincent" na Święto Kina - lista pokazów

Święto Kina to ogólnopolska akcja społeczna promująca polską kinematografię, ogl…

"Tarapaty" na Święto Kina - lista pokazów

Święto Kina to ogólnopolska akcja społeczna promująca polską kinematografię, ogl…