Filmy dystrybuowane przez NEXT FILM nominowane do Orłów

Filmy dystrybuowane przez NEXT FILM nominowane do Orłów

'Excentrycy' i 'Karbala' dwa tytuły dystrybuowane przez NEXT FILM będą rywalizować o Orły - Polskie Nagrody Filmowe.

'Excentrycy' i 'Karbala' – dwa tytuły dystrybuowane przez NEXT FILM będą rywalizować o Orły – Polskie Nagrody Filmowe. Filmy zdobyły łącznie dziesięć nominacji. W najważniejszej kategorii – dla najlepszego filmu szansę na statuetkę ma komedia Janusza Majewskiego 'Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy'.

Siedem nominacji dla „Excentryków” Janusza Majewskiego i trzy dla „Karbali” Krzysztofa Łukaszewicza - te filmy z portfolio NEXT FILM będą rywalizować o Orły – Polskie Nagrody Filmowe.

W kategorii najlepszy film, obok tytułów „Body/Ciało” i „Moje córki krowy”, została nominowana komedia Janusza Majewskiego „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”. Film zdobył już Srebrne Lwy na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Nominacje do nagród w kategoriach aktorskich otrzymali: Maciej Stuhr za rolę Fabiana (najlepsze rola męska), Anna Dymna za rolę Bayerowej (najlepsza drugoplanowa rola żeńska) i Wojciech Pszoniak za rolę Zuppego (najlepsza drugoplanowa rola męska) w filmie „Excentrycy”.

„Excentrycy” zostali również wyróżnieni nominacją w kategorii muzyka, scenografia i najlepszy dźwięk - na statuetki mają szanse odpowiednio Wojciech Karolak, Andrzej Haliński oraz Krzysztof Jastrząb i Mateusz Irisik.

„Karbala” otrzymała trzy nominacje do Orłów. W kategorii najlepsze zdjęcia nominowany został Arkadiusz Tomiak. Za najlepszy montaż nominacje otrzymał Michał Czarnecki, a za scenografię – Marek Warszewski.

„Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” to niezwykła historia jazzmana, który u schyłku lat 50. XX powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta (Natalia Rybicka), wspólnie odnoszą wielki sukces. Muzyk szybko traci głowę dla uwodzicielskiej i tajemniczej femme fatale. Wkrótce zaczyna ich łączyć gorący romans. Jako król i królowa swingu ruszają w trasę koncertową po Polsce, a ich życie zaczyna przypominać hollywoodzki film. Czy uczucie okaże się prawdziwe?

„Karbala” to opowieść o największej bitwie stoczonej przez Polaków od czasów II wojny światowej. Podczas islamskiego święta Aszura w irackim mieście Karbala dochodzi do ataku na ratusz. W obronie City Hall stają polskie i bułgarskie oddziały. Film Krzysztofa Łukaszewicza odsłania kulisy wydarzeń, które przez wiele lat opatrzone były klauzulą milczenia. To autentyczna historia jednej z najbardziej bohaterskich polskich bitew po II wojnie światowej, prawdziwy portret polskich żołnierzy.

NEXT FILM to firma dystrybucyjna, należąca do grupy Helios, która specjalizuje się głównie w dystrybucji kina polskiego. NEXT FILM był m.in. dystrybutorem filmów „Drogówka" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, „Bogowie" Łukasza Palkowskiego oraz „Disco Polo" Macieja Bochniaka.

W 2016 roku w portfolio NEXT FILM znajdują się między innymi: „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy" Janusza Majewskiego, „#WszystkoGra" Agnieszki Glińskiej, „Sługi Boże" Mariusza Gawrysia, „Jestem mordercą" Maciej Pieprzycy oraz „Opowieść o miłości i mroku" debiut reżyserski Natalie Portman.

 

Przejdź do filmu

Aktualności

Padł ostatni klaps na planie nowego filmu Filipa Bajona

Padł ostatni klaps na planie nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner"

Zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner". Tytuł, któreg…