Cztery tytuły NEXT FILMU na 42. Festiwalu Filmowym w Gdyni

Cztery tytuły NEXT FILMU na 42. Festiwalu Filmowym w Gdyni

"Twój Vincent", "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" i "Pokot" znalazły się wśród 17 filmów wybranych do Konkursu Głównego 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni. W sekcji Inne Spojrzenie widzowie festiwalu będą mogli zobaczyć "Tarapaty", najnowszy tytuł NEXT FILMU, który pojawi się na ekranach kin 15 września br. Najważniejsze wydarzenie polskiego świata filmowego odbędzie się w dniach 18-23 września br.

Film "Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana będzie miał swoją polską premierę podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Ta pierwsza w historii pełnometrażowa animacja malarska już zachwyca widzów na całym świecie - film zdobył nagrodę publiczności na prestiżowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy oraz tytuł Najlepszego Filmu Animowanego na MFF w Szanghaju. Produkcja będzie dystrybuowana w aż 135 krajach, a jej polskim dystrybutorem jest NEXT FILM.

"Twój Vincent" został nakręcony jako film aktorski, a następnie każda z 65 tys. klatek została ręcznie namalowana przez 125 zawodowych malarzy z całego świata. Obrazy van Gogha "ożyły" i "przemówiły" – za ich pomocą twórcy filmu opowiadają o życiu artysty i odkrywają okoliczności jego tajemniczej śmierci. 

Autorami scenariusza są Dorota Kobiela, Hugh Welchman i Jacek Dehnel. Produkcja pojawi się w kinach 6 października br. W polskiej wersji filmu widzowie usłyszą m.in. Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Roberta Więckiewicza, Danutę Stenkę, Zofię Wichłacz i Olgę Frycz. 

Zwiastun filmu "Twój Vincent": http://bit.ly/2uHLF37

W Konkursie Głównym pokazane zostaną również dwa tytuły NEXT FILMU, które są już znane polskim widzom – "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marii Sadowskiej oraz "Pokot" Agnieszki Holland.

"Sztuka kochania" to opowieść o uznanej i kontrowersyjnej lekarce, autorce najpopularniejszej w Polsce książki o miłości. Film miał premierę 27 stycznia br. i, jak do tej pory, przyciągnął do polskich kin największą widownię w tym roku – niemal 1,8 mln widzów. 

"Pokot" to kryminał z elementami baśni i czarnej komedii na podstawie prozy Olgi Tokarczuk. Film został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale.

Zwiastun filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej": http://bit.ly/2uC0OSx

Zwiastun filmu "Pokot": http://bit.ly/2vhVOAH

"Tarapaty", w reżyserii i według scenariusza Marty Karwowskiej, to jedyny film dla młodych widzów, który znalazł się w programie gdyńskiego festiwalu – zostanie pokazany w sekcji Inne Spojrzenie. – Aktorski film dla dzieci, to gatunek filmowy, który niestety zanika, a jest szalenie potrzebny naszej kinematografii. Warto go wspierać! – podkreślił Wojciech Marczewski, przewodniczący Rady Programowej Festiwalu, wyjaśniając kryteria selekcji ośmiu filmów do Konkursu Inne Spojrzenie.

Wakacyjna przygoda Julki i Olka, młodych bohaterów "Tarapatów", rozpoczyna się, kiedy w ręce wpada im plan prowadzący do skarbu. Rozwiązanie zagadki utrudnia złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Julka i Olek muszą współpracować, żeby wyjść cało z opresji. 

Film wejdzie do kin 15 września br., a premierze kinowej będzie towarzyszyć wydanie książki „Tarapaty” autorstwa Marty Karwowskiej i Katarzyny Rygiel, napisanej w oparciu o scenariusz filmu.

Zwiastun filmu "Tarapaty": http://bit.ly/2tLwLbb

 

Archiwum Lipiec 2017

Cztery tytuły NEXT FILMU na 42. Festiwalu Filmowym w Gdyni-miniatura

Cztery tytuły NEXT FILMU na 42. Festiwalu Filmowym w Gdyni

"Twój Vincent", "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" i "Pokot" znala…